— Laminácia obočia 

Brow Lamination alebo Laminácia obočia je formovanie obočia do tvaru, ktorý vám zaručene pristane. Je to metóda na báze použitia keratínovej výživy určenej špeciálne na obočie. Výsledkom je upravenie a usporiadanie "neposlušných" chĺpkov, ktoré pôsobia husto a prirodzene akoby boli v tom momente učesané. Procedúra je vhodná pre nesprávne rastúce, nepoddajné, hrubé alebo točiace sa chĺpky. Alebo naopak, ak máte tenučké obočie a potrebujete opticky zväčšiť jeho objem. Takto zafixované vám vydrží minimálne 3 týždne, individuálne však 4 až 6 týždňov. Záleží od typu vašich chĺpkov. Cieľom laminácie je dosiahnuť modelované a výrazné obočie bez zásahu do jeho prirodzenej štruktúry. Patrí k najmodernejším a najnovším technikám a vďaka aplikovanej keratínovej výžive podporuje aj jeho rast.

Ako to celé prebieha?

Laminácia prebieha v niekoľkých kokoch. Aplikujú sa 2 základné prípravky: prvá substancia zmäkčí chĺpky obočia a pripraví ich na lamináciu. Druhá ich "zrekonštruuje" a udrží v upravenom tvare. Počas aplikácie sa obočie niekoľkokrát vyčesáva aj kvôli lepšiemu rozloženiu prípravkov. Súčasťou techniky je aj nanesenie farby a záverečnej keratínovej výživy.

Pre koho je vhodná laminácia obočia?

Cieľovou skupinou sú tak ženy ako aj muži. Technika je vhodná pre všetkých, čo majú tenké obočie hlavne v dôsledku prehnaného vytrhávania pinzetou ( bol to módny trend koncom deväťdesiatych rokov). Technika je vhodná aj pri asymetrií a rôznych nepravidelnostiach rastu obočia, pri zlom smere rastu jednotlivých chĺpkov. Je to vhodné aj pri hustejšom obočí, hlavne v prípade "neposlušných " chĺpkov, ktoré sa nedajú formovať ani gélom.