čo je Phibrows Microblading?

— Phibrows Microblading —

Phibrows Microblading Academy by Branko Babic je najprestížnejšia akadémia, uznávaná na celom svete, ktorá sa venuje prirodzenému tetovaniu obočia. Ide o najnovšiu metódu úpravy obočia, nazývanú tiež vláskovanie. Jej cieľom je dosiahnuť prirodzený tvar a imitáciu chĺpkov, odborne nazývanú "semipermanentné rysovanie obočia". Táto jedinečná technika je využívaná svetovými umelcami v oblasti tvarovania obočia. Certifikát Phibrows získajú iba študenti, ktorí počas polročného tréningu splnia prísne kritéria výučby a získajú precíznu zručnosť v microbladingu.

 

-Ako sa vykonáva Phibrows Microblading?-

Phibrows Microblading sa vykonáva špeciálnym perom s mikroihličkami, ktorými ručne pod prísnymi podmienkami dodržiavania hygienických noriem, vkladáme pigment do 2. a 3. vrstvy pokožky, chĺpky sú tak úplne jemné, tenké a prirodzené. Obočie pôsobí absolútne realisticky, čím sa doladí jeho tvar a obočie sa zahustí. Preto je toto tetovanie obočia nazývané semi-permanentné, čiže dočasné. Jeho životnosť je teda cca 1 - 2 roky. Avšak výdrž tetovania záleží v prvom rade od klientky a od typu pokožy. ženy, ktoré majú rýchlejší metabolizmus, aktívne pravidelne športujúce. Fajčiarky, mastná pleť, opaľovanie a pod. výrazne znižujú životnosť microbladingu, kde sa pigmentuje len vrchná vrstva pokožky.

— Pred zákrokom —

Phibrows microblading prebieha v sterilnej miestnosti s použitím jednorázových spotrebných materiálov. Pred samotným zákrokom sa oblasť obočia dezinfikuje jednorazovými dezinfekčnými tampónami. Klientke sa vykreslí tvar obočia podľa proporcií tváre. Pomocou špeciálnej ceruzky od firmy PhiBrows a špeciálneho nástroja na zameriavanie sa kreslí tvar obočia. Pri zameriavaní obočia používame aplikáciu od firmy PhiBrows. Aplikácia nám pomáha so správnym zameraním obočia.


— Samotný zákrok —

Phibrows Microblading trvá okolo 60 minút. Tetovanie obočia pozostáva z dvoch etáp. V prvej etape sa obočie tetuje bez anestetika, nakoľko si pokožka musí zachovať svoju pružnosť. Tetuje sa tvar, usporiadanie a hustota chlpkov. V druhej etape sa nanáša anestetikum pre znecitlivenie pokožky, ktorá bola predtetovaná. Po nanesení anestetika, ktoré je aktívne hned a jeho účinok je viac ako pol hodina, prechádza sa druhý krát po tých istých chlpkoch a základom je nanesenie pigmentu hlbšie do pokožky. Po ukončení celého zákroku sa oblasť obočia čistí s roztokom zo zeleného mydla a nanáša sa špeciálny krém. Tento krém má za úlohu ochrániť obočie pred zanesením infekcie a pomáha urýchľovať hojenie. Krém sa skladá z prírodných zložiek. Hlavnou zložkou je včelí med, vosk a prírodné oleje. Ak by klientky boli alergické na včelí med a vosk odporúča sa použit voľne dostupný krém z lekárne - Bepanten.

— Proces hojenia a domáca starostlivosť —

            Počas procesu hojenia prechádza obočie rôznymi štádiami hojenia. Obočie v prvých dňoch stmavne skoro o 50 percent, potom nastáva štádium, ked sa vytvoria drobné chrastičky, ktoré postupne budú opadávať. Netreba si chrastičky zlupovať, hrozí riziko vzniku jazvičiek.                                                                             Proces hojenia trvá okolo 28 až 30 dní. Klientka od nás po zákroku dostane potrebné inštrukcie o tom, čo má a čo nemá robiť počas prvých týždňov po zákroku a aj v ďalších mesiacoch. Samozrejmosťou je aj dodržiavanie hygienických zásad po zákroku v domácom ošetrení, je potrebné, vyhýbať sa veľkému množstvu vody, plávaniu, športovaniu, saune, soláriu, nenanášať hrubé množstvo krému, nestrhávať si chrastičky, nepoužívať líčidlá ani make-up a v neposlednom rade sa nezdržiavať na priamom slnku.